Karvinské děti pomohou osmileté Elince, pomozte také!

Osud handicapovaných dětí není lhostejný žákům karvinské základní školy Mendelova. Každoročně proto ve spolupráci s Občanským sdružením Život dětem pomáhají na charitativním koncertu nazvaném jak jinak než Karvinské děti pomáhají. Letos pomohou osmileté Elince Wawrzosové z Karviné. Společný charitativní koncert žáků ZŠ Mendelova i jiných škol je připraven na 7. června od 17 hodin ve velkém sále Městského domu kultury. V programu vystoupí žáci škol, taneční kroužky, také talentovaná brněnská zpěvačka Kristýna Šebíková, která se letos probojovala mezi 20 nejlepších zpěváků v televizní soutěži Superstar a mnoho dalších účinkujících.

Elinka trpí těžkou formou mozkové obrny

Narodila předčasně ve 28. týdnu. Kvůli krvácení do mozku trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Elinka nechodí, sama nesedí ani neleze. Mentálně je na úrovni 1,5 až 2 roky starého dítěte. Nemluví, ale učí se komunikovat pomocí různých obrázků.

Osmiletá Elinka navštěvuje prvním rokem Speciální školu v Karviné, kde se ji moc líbí. Doma musí pravidelně cvičit, 2x týdně pak s rehabilitační sestrou. Vloni na jaře absolvovala pobyt v lázních Klimkovice, který byl spojen s unikátní metodou pohybové terapie KLIM-THERAPY. Cvičení i lázeňské procedury zvládala velmi dobře a došlo u ní dokonce k výraznému zlepšení sedu, kleku na čtyřech a zlepšila i oporu o ruce.

Další terapie by Elince pomohla, stojí ovšem 46 tisíc korun. Právě na tuto terapii se budou snažit žáci ZŠ Mendelova vybrat co nejvíce finančních prostředků. Pomoci může také veřejnost, a to přispěním jakékoliv finanční částky na účet o.s. Život dětem zřízený výhradně pro Elu: 83297339/0800, VS: 3232.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit na sekretariátě ZŠ Mendelova. Dospělý 80 Kč, 40 Kč pak děti a důchodci. Lístky bude možno zakoupit i přímo na místě konání akce.

FOTO: Elinka Wawrzosová | Facebook

Videoreportáž o Elince