Karvinská tržnice dostane nový kabát

Stará a technicky nevyhovující tržnice v centru Karviné bude zrekontruována. Práce začnou již příští týden, kdy se tržnice uzavře. Na zákazníky i prodejce tak čeká komfortnější prostředí. „Střecha ze sklolaminátu musela být zčásti stržena už dříve, byla totiž nebezpečná, nyní bude stržena zcela a nahrazena dřevěným záklopem a plechy. Dřevěné bude i obložení stánků – kamenných stolů, které zčásti zůstanou a vznikne zde navíc jakási pohodlná manipulační plocha pro vykládání a nakládání zboží,“ upřesnila plány mluvčí města Šárka Swiderová. Součástí rekonstrukce bude i oprava chodníku, přibude nové veřejné osvětlení. Prostory tedy budou celkově vzhlednější a budou zapadat do charakteru historické zóny. Město by chtělo rekonstrukci stihnout do léta, aby se mohlo zase co nejrychleji prodávat. Trhovcům po dobu opravy nabízí náhradní prostory.

FOTO: Současný stav a nová podoba tržnice | Město Karviná