Karvinská radnice začala využívat elektromobil

Karviná je dalším městem, které se zapojilo do projektu Elektromobilita ČEZ. Město se společností ČEZ v pondělí dopoledne podepsalo memorandum a dostalo k zápujčce nový elektromobil Peugeot iOn, který využije k běžným jízdám za úředními záležitostmi.

Na elektromobilitu sází hlavně města na severu Moravy s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší. Město tak využije ekologické dopravy.

„Ušetříme nejen peníze, ale i ovzduší. Proto jsme se jako město rádi k tomuto projetu připojili. Chceme občanům ukázat, že pro městský provoz může být právě elektromobil ideálním vozem,“ doplnil primátor města Tomáš Hanzel.

Pořizovací náklady vozu jsou pro město nulové, jelikož společnost ČEZ jej zapůjčila. Náklady na jeho provoz vyjdou na zhruba sto korun měsíčně. Pokud se vůz osvědčí, město uvažuje o pořízení dalších.

„Jsme rádi, že se Karviná stává naším partnerem v projektu Elektromobilita ČEZ. S 60 tisíci obyvateli se jedná o 15. největší město v ČR, které se navíc velmi angažuje v aktivitách směřujících ke zlepšení kvality ovzduší. Město si vyzkouší provoz elektromobilu a věříme, že to přispěje k další propagaci elektromobility jako formy čisté dopravy nejen na úrovni města a nejbližšího okolí,“ říká manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.

V Moravskoslezském kraji tak od dnešního dne jezdí téměř desítka elektromobilů v barvách projektu Elektromobilita ČEZ. Kromě Karviné je využívají města Ostrava a Havířov a dále Krajský úřad Moravskoslezského kraje a společnost ČEZ Měření. Po listopadovém zprovoznění veřejné dobíjecí stanice v Karvině budou mít majitelé elektromobilů možnost nabít své miláčky na území Moravskoslezského kraje již v pěti lokalitách.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 6.10.2014