Karvinská nemocnice slavnostně otevřela novou hemodialyzační stanici

Nemocnice v Karviné-Ráji v úterý dopoledne slavnostně otevřela novou hemodialyzační stanici, která slouží pacientům při selhání ledvin a čistí jim krev od odpadních látek. Hemodialyzační stanice byla vybudována za pomoci dotace zřizovatele nemocnice, kterým je Moravskoslezský kraj. Celkové náklady na vybudování byly necelých 12 milionů korun. „Sama hemodialyzační stanice ještě obnáší výměnu rozvodů vody, výměnu strukturovaných roštů a další věci, které se týkají intermediální jednotky,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Kovařík. Stanice začala být budována v červenci loňského roku. „Chtěl bych poděkovat nejen našim pacientům za to, že provoz byt trochu omezený. Rád bych také poděkoval našemu zřizovateli, zhotoviteli projektu BP projekt a stavitelské firmě SSKA,“ dodal ředitel nemocnice.

Pro stavební společnost to byla podle jejího ředitele Pavla Šrámka velká výzva. „Není to standardní zakázka, jelikož se zde prolínají jednotlivá řemesla, je stísněný prostor na zařízení staveniště. Celá práce se v podstatě musela rozdělit na čtyři etapy a vše se realizovalo za plného provozu nemocnice. Bez součinnosti pracovníku nemocnice by se nám to nepodařilo, chtěl bych jim poděkovat za jejich pomoc,“ dodal ředitel stavební firmy SSKA.

„Pacienti se dostanou do nových a lepších prostor. Podařilo se nám o něco málo navýšit kapacitu dialyzačního střediska. Navíc tím, že se tyto prostory zrekonstruovaly, došlo k tomu, že se zde vedle vrátil prostor interní jipky a intermediální péče. Tím pádem je lepší návaznost monitorovaných pacientů,“ sdělil primář Marián Pirchala.

Fotogalerie | video