Karvinská knihovna soutěží o nejlepší projekt MSK dotovaný EU

Město Karviná soutěží o nejlepší projekt v Moravskoslezském kraji, realizovaný v posledním roce za pomoci dotace z Evropské unie – přihlásili jsme rekonstrukci naší regionální knihovny. Soutěž s názvem Nejkačka Evropy pořádá Úřad regionální rady a jde o anketu na webu, kde dává hlasy především veřejnost.  Hlasovat pro projekty je možné na stránkách www.nejkacka.eu ode dneška až do 25. dubna. Výrazná modernizace a rozšíření prostor hlavní budovy knihovny v Karviné-Mizerově o nevyužívaný pavilon přilehlé školy přinesly o mnoho lepší služby pro klienty všech věkových a zájmových skupin. Rekonstrukce získala už dvě ceny:  hlavní cenu v soutěži Stavba roku v Moravskoslezském kraji 2011, a to v kategorii staveb občanské vybavenosti, v říjnu 2011 pak celorepublikové ocenění ministerstva kultury za přestavbu ústřední budovy knihovny na společensko-kulturní centrum, jehož služby přesahují klasické pojetí veřejné knihovny. Na rekonstrukci získalo město Karviná dotaci z EU (asi 89 miliónů korun), celkově náklady včetně vybavení šly přes 100 mil.Kč. Od listopadu 2011 poskytuje knihovna služby na špičkové úrovni, je tam k dispozici na 60 tisíc knih, prakticky všechny u nás dostupné časopisy a noviny, digitalizované kino nebo kavárna, kde probíhají i besedy a kulturní akce, výrazně bylo rozšířeno dětské oddělení, je tam dětský koutek a pamatováno je i na handicapované čtenáře.