Karviná se obléká do vánočního, ve výzdobě se lidé letos dočkají novinek

Každé město s blížícím se adventem zdobí své ulice nejrůznějšími svítícími vánočními ozdobami. Nejinak je na tom Karviná, kde kromě nového nasvícení vánočního stromu chystají i další novinky.

Tradičně se vánočních prvků dočká například hlavní tepna městem – třída 17. Listopadu, tentokrát však nově celá. Zde pracovníci Technických služeb od čtvrtka instalují energeticky úsporné vločky.

Překvapením bude výzdoba vánočního stromu v samotném srdci Karviné – na Masarykově náměstí. Strom zde bude přivezen a usazen již v neděli 23. listopadu. Letos jej nebudou zdobit modro-stříbrné světelné řetězy jako vloni.

„Přesuneme je na vzrostlý strom u nově zrekontruovaného magistrátu. Vánoční strom na náměstí tak dostane zcela nové ozdoby,“ doplnila mluvčí města Šárka Swiderová s tím, že letos bude zcela poprvé ozdobena i historická kašna.

Díky novým prvkům ušetří energii

Jako každoročně stojí město instalace výzdoby zhruba 250 tisíc korun, k tomu je třeba přičíst spotřebu elektřiny. „Tady si slibujeme lokálně až 90% úspory nejen díky úspornějšímu svícení, ale také nižší celkové ceně za odběr energie od dodavatele,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 20.11.2014