Karviná má opět nejkrásnější vánoční strom, v soutěži obhájila prvenství

Už podruhé se mohou v Karviné pochlubit prvenstvím v soutěži o nejkrásnější strom měst a obcí v České republice. V nelítostném boji Karviná o pár desítek hlasů porazila nedaleký Bohumín a může se tak radovat z finančního příspěvku, který dostane na obohacení vánoční výzdoby.

Soutěž probíhala od 2. do 29. prosince jako hlasování na internetových stránkách společnosti Ekolamp – za uvedenou dobu se do ní přihlásilo 49 měst a 44 obcí.

Pro Karvinou nebyla obhajoba loňského prvenství letos vůbec jednoduchá. Bojovala totiž se svým loňským silným soupeřem – Bohumínem. Ten byl ještě zhruba dva týdny před koncem soutěže první. Největší zlom však přišel v posledních hodinách soutěže, kdy Karviná využila všechny své internetové zbraně a Bohumín nelítostně o 54 hlasů porazila.

Vítězná města dostanou peníze na výzdobu

První tři vítězné pozice u měst obsadili loňští patrioti soutěže. Na prvním místě se umístila Karviná, která získala 30 tisíc korun a také 4352 hlasů. Druhé místo patřilo Bohumínu, který dostane 20 tisíc korun a může se pochlubit 4298 hlasy. Třetí místo pak získal Protivín s 896 hlasy. Ten získal finanční odměnu 10 tisíc.

U obcí zvítězily Kozlovice se 707 hlasy, druhé místo obsadil Pitín se 644 hlasy a třetí místo patří obci Višňové, která získala 606 hlasů. I tyto obce získají stejné finanční příspěvky jako města.

Vyhrané peníze musí vítězné obce a města použít na nákup ekologických služeb a zboží, většinou se jedná o obohacení vánočních výzdob na stromech nebo jiných prostranstvích. Karviná peníze v loňském roce použila na nové ozdoby pro strom (bílé svítící koule) a zkrášlila okolí knihovny zbrusu novou vánoční výzdobou.

FOTO: Milan Haluška