Jediná stoletá občanka města se ještě vloni starala o zahrádku

Ke stým narozeninám dnes blahopřál náměstek primátora Karviné Dalibor Závacký jediné stoleté občance města Růženě Nowakové, starší už ve městě nikdo nežije. Paní Růžena prožila v Karviné celý svůj dosavadní život. Narodila se jako Gebczyńska 22. června 1913 v místní části Doly (stará Karvinná), v roce 1954 se už s manželem přestěhovala do jiné místní části Karviné. Zde si postavili domek. Manžel Rudolf pracoval u pece v koksovně, paní Růžena se starala o dvě děti – dceru  a syna, pracovala jako prodavačka. Před 21 lety ovdověla. Nyní žije stále v domku se synovou rodinou a je velmi čilá, obstará si jednoduché věci ve své domácnosti a stále se zajímá o svět kolem sebe. Sleduje televizi a zajímá ji politika. Jak dnes u blahopřání řekla, ještě vloni zvládla drobné práce na zahrádce a na své stoleté rodinné oslavě vydržela být skoro celé odpoledne. Má čtyři vnoučata a šest pravnoučat.

FOTO: Náměstek Dalibor Závacký blahopřeje | Jaroslav Nakládal