Hororový snímek Karbon vtáhne diváky do historických části Karviné

Karvinské studio Horrorwatch si pro filmové fanoušky na listopad připravilo premiéru hororového snímku Karbon. Ten byl natáčen filmovým nadšencem Lukášem Bulavou, který má za sebou už šest natočených filmů. Karbon vznikal postupně od června a diváky zavede do dnes již historických částí města. Myšlenka tohoto snímku se podle autora dlouhá léta skrývala hluboko pod zemí v dnes již zaniklé obci Solca. Díky zachovalým fotografiím torza schodiště k bývalé rodinné hrobce Laryšů, se filmařům podařilo v únoru letošního roku podniknout výpravu do těchto zdevastovaných končin staré Karviné.

„Naše pátrání bylo úspěšné. Dostalo se nám hřejivého pocitu z objevení různých kamenných pozůstatků. To bylo první vdechnutí do projektu Karbon. Důlní vozík se tak mohl naplno rozjet,“ sdělil Bulava.

Film dýchající historií

Snímek Karbon není klasickým příběhem s průhledným obsahem. Jedná se především o tíživý pohled do jedné rodiny, která propadla do spárů zla. To je ve filmu vykresleno jako živoucí kus uhlí, které požírá nejen krajinu, ale hlavně lidské myšlení. Karbon jako horor prezentuje uhelnou magii a fascinaci tímto kolosem.

Herecké obsazení je zde oproti předchozím snímkům menší. Tento tah přišel už v samotném počátku před psaním scénáře. Krom známých tváří z předešlého filmu Oči starého Kostelníka, se autorovi podařilo úspěšně oslovit dva frontmany z působivých kapel Inferno a G. O. R. E.

„Další novou tváří před kamerou je i karvinský undergroundový malíř František Šindelka. Všichni skvěle zapadli do karbonového opojení. Chemie na place fungovala naprosto skvěle,“ dodal Bulava.

Filmem by autor rád zaujal diváky tím, že je zavede do míst, kde dýchá starý duch Karviné. Do míst, o kterých mnozí lidé neví, že existují. „Myslím, že pro mladou generaci s citem pro starou kultůru, můžou být některé pohledy víc jak zajímavé. Je zcela jasné, že tyto lokality za pár let zcela zaniknou. Proto přichází tento projekt aby trochu přiblížil a zachoval pohyblivé obrázky. Třeba pro další nadšence,“ uzavřel Bulava.

Pokud se chcete zúčastnit slavnostní premiéry tohoto snímku, jste srdečně zváni v sobotu 9. listopadu do karvinského kina Centrum. Projekce začíná ve 20 hodin. Součástí projekce bude i úvodní slovo a po skončení pak na všechny čeká Afterparty v nedalekém klubu Hard Café.

Podívejte se na trailer k filmu a připojte se k facebookové události.

FOTO: Z natáčení Karbonu | Horrorwatch