Dokořán na Lodičkách oslaví deset let existence, ze vstupného chce pomoci neslyšícímu Péťovi

Na samotném začátku to byl pouze jeden den, jedna hudební scéna a pár místních kapel. Parta nadšenců v roce 2004 lidem nabídla něco nového – vznikl Festival Dokořán, který letos proběhl již po desáté.

Dokořán si za ta léta vybudoval své jméno a přispívá k rozvoji kultury nejen v Karviné, ale i v celém Moravskoslezském kraji. Každoročně jej připravují dobrovolníci ze stejnojmenné Iniciativy Dokořán.

„Za deset let, co připravujeme akce, jsme prošli jako organizace a tým velkou proměnou. Změnila se i skladba, potřeby a chutě lidí, kteří na naše akce chodí. Ne každá změna, kterou uděláme je k lepšímu, ale rozhodně se o to vždy snažíme,“ řekl předseda Iniciativy Dokořán Daniel Cieślar.

Dnes má Iniciativa Dokořán více než 40 členů, provozuje například areál Lodiček v parku Boženy Němcové a pořádá tam koncerty pro všechny věkové kategorie včetně různých diskoték a benefičních akcí. „Ačkoli Dokořán začínal bez jakékoli podpory, jsme rádi, že jsme se za ta léta stali partnery jak města Karviná, tak Nadace OKD a firmy Gascontrol. Není to důvod, proč to děláme, ale díky jejich systematické podpoře můžeme pořádat i takové akce, které bychom ze vstupného neměli šanci zaplatit,“ říká Cieślar.

Výročí oslaví na Lodičkách a pomohou potřebným

K výročí existence Iniciativy Dokořán se bude v sobotu 4. října konat benefiční festival 10 LET S DOKOŘÁNEM. Akce se bude konat již tradičně v areálu Loděnic v Parku Boženy Němcové, odstartuje již v 17 hodin s kapelou ROCKOVER, skupinou mladých nadaných hudebníků z Karviné. Pokračovat budou alternativní Frýdečáci SLEPÍ KŘOVÁCI, následovat bude velké překvapení Festivalu Dokořán COCAINE PARTY a oslavy velkolepě zakončí kapela ZRNÍ.

Festival je také benefiční akcí. Dobrovolné vstupné z festivalu poputuje v celé částce na účet malému Péťovi z Havířova, kterému se Dokořán bude snažit pomoci už podruhé. „Impulzem založení občanského sdružení byla šance získat kochleární implantát, který by Peťovi umožnil slyšet a byl tak prvním krůčkem žít normálním životem. Vinou postižení DMO (dětská mozková obrna) nemůže Péťa používat znakovou řeč. Kochleární implantát by mu umožnil komunikovat se svými nejbližšími a pomohl by mu začít se učit a přiblížit se ostatním dětem,“ uzavřel Cieślar.

Kompletní program a další informace

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 1.1.2014