Do karvinských základních škol by v září mělo usednout 522 prvňáčků

Skončily zápisy do základních škol a město hlásí celkem 597 dětí, které přivedli rodiče k letošním zápisům do prvních tříd dvanácti karvinských základních škol. Nastoupit by jich nakonec ze zmíněného počtu mělo 522 kvůli letošním odkladům (žádost o odklad má 75 dětí). Dle matriky se mělo letos zapsat 559 šestiletých dětí. „Odhadujeme okolo 30 chybějících dětí, ty jsou většinou ze sociálně slabších lokalit, kde rodiče buď prostě nevědí, zapomenou, nebo jsou nějaký čas v cizině i s dětmi“, říká mluvčí města Šárka Swiderová. Město hlásí v zápisech mírný nárust. „Srovnání: Do našich škol nastoupilo loni v září 541 prvňáčků, 490 jich bylo v roce 2010-11. Z devátých tříd by letos mělo odejít 427 žáků“, dodává mluvčí.

Nejvíce tříd tradičně otevřou ZŠ Dělnická (52 zapsaných dětí), Mendelova (46 dětí), Cihelní (58 dětí), U Lesa (47), Borovského (45), Prameny (40)  a Družby. Ostatní školy budou otevírat 1-2 třídy. Tradičně otevře jednu třídu také polská základní škola.

Na dvou základních školách otevřou tzv. přípravné třídy – pro děti s odkladem především ze sociálně slabších rodin: ZŠ Družba  – 4 třídy (to je škola v lokalitě s problémy – Karviná 6) a ZŠ Cihelní otevře jednu.