Devítiletá dívka ztratila boty, ze strachu z reakce rodičů zaměstnala karvinské kriminalisty

Kuriózní případ od čtvrtečního dopoledne řešili karvinští kriminalisté. Na tísňové lince bylo přijalo oznámení o přepadení devítileté dívky neznámým mužem, který ji měl dokonce ohrožovat nožem. Nakonec se ukázalo, že je vše naštěstí úplně jinak.

V karvinské městské části Nové Město při cestě ze školy dívku neznámý muž chytil za kapuci a odtáhl bokem komunikace. U stromu jí povalil na zem a z nohou sundal značkové sportovní boty. Přitom dívce vyhrožoval zabitím. V ruce měl mít nůž o délce čepele 10 až 20 cm. To byla výpověď devítileté dívenky, která muže dokonce i popsala.

„Kriminalisté začali prověřovat její výpověď, vyslechli spolužáky i pedagogický personál. Zároveň byly zahájeny úkony trestního řízení podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež,“ říká mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Následně kriminalisté znovu hovořili s dívkou a žádali vysvětlení některých nesrovnalostí. To už vyšlo najevo, že přepadení si vymyslela.

„Boty dítěti někdo pravděpodobně vzal už ve škole a ona z obavy reakce matky si vymyslela neobvyklý příběh,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 19.6.2015