Deváťáci se v Družbě seznámili se středními školami nejen z regionu

Kam jít dále studovat po ukončení základní školy. Tuto otázku si pokládá snad každý deváťák, který brzy ukončí povinnou školní docházku. Úřad práce společně s městem Karviná proto ve čtvrtek uspořádal v Obecním domě Družba výstavu středních škol. Prezentovaly se více než čtyři desítky středních škol, a to nejen z Moravskoslezského regionu. Deváťáci si mohli vybírat mezi technickými, gastronomickými, zdravotnickými, sportovními, stavebními, průmyslovými a mnoha dalšími obory.

Cílem výstavy je poskytnutí informací o vzdělávací nabídce středních škol vycházejícím žákům základních škol, jejich rodičům, výchovným poradcům a široké veřejnosti.

V rámci prezentace oborů vzdělávání se představily i střední školy, které prostřednictvím svých studentů a zástupců předváděly názorné ukázky činností spojené s danou profesí.

Fotogalerii z výstavy naleznete na našem facebooku.

FOTO: Z výstavy | Milan Haluška