Další dvě karvinské školy dostanou nový kabát

Na úterním mimořádném zasedání zastupitelstva bylo rozhodnuto o modernizaci dalších dvou karvinských škol. Modernizace a zateplení se tak dočká Základní umělecká škola v Majakovského ulici a Základní škola Cihelní. Tyto školy čekají v příštím roce znatelné úpravy, jako zateplení nebo opravy střech. To vše za 64 milionů korun. Město na oba projekty dostalo příslib dotace z Evropské unie. Karviná do svých škol masivně investuje každý rok. V současnosti naplno běží podobné práce ve čtyřech karvinských základních školách, taktéž dotované Evropskou unií, celkově za více než 100 milionů korun.

„Na školách Majakovského, Slovenská, U Studny a Prameny se postupně mění okna, dveře a vrata, u některých škol jsou v plánu kromě celkového zateplení budov další dílčí úpravy, a to zateplování tělocvičen, jídelen, průchodů mezi pavilony škol, opravy střech apod. Hotovo by mělo být do konce roku a výuku práce nebudou omezovat,“ uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

„Z největších rekonstrukcí připomenu například ZŠ Mendelovu nebo celkovou modernizaci mateřské školy Žižkova, školy postupně zateplujeme, vybudovali jsme nová sportoviště a hřiště u několika škol a školek nebo opravili ta stávající. Město v posledních pěti letech dalo na modernizaci svých školských zařízení nejméně 300 miliónů korun,“ shrnul primátor Tomáš Hanzel.