Zloděje v Tescu zastavil až slzný plyn a strážníci

Řešení krádeží na prodejnách jsou každodenní prací strážníků. Ne vždy se však situace vyvine v agresivní řádění zadrženého, jako tomu bylo v minulých dnech v případě třiatřicetiletého muže z Karviné. Toho se pokusila zastavit ochranka karvinského Tesca při krádeži. Zloděj však nemínil prodat svou kůži lacino. S ochrankou se pustil do tvrdé potyčky, kdy vzduchem létaly pěsti a muselo být použito i slzotvorného prostředku. Hlídka Městské policie, která byla přivolána, přišla na místo ve chvíli, kdy pachatel ležel na zemi. Ani tehdy se však muž nevzdával. „Výzvy strážníků ignoroval a choval se natolik agresivně, že muselo být použitou pout. Teprve poté mu mohla být poskytnuta první pomoc po použití slzotvorného prostředku a byli přivoláni zdravotníci. Tím se však nevymanil z postihu za krádež, které se na prodejně dopustil. Jeho jednání nyní bude řešeno“, dodal zástupce ředitele karvinské Městské policie Václav Ožana.

FOTO: Ilustrační | MP Karviná