Zámek Fryštát láká na noční prohlídky i kočárové projížďky

Prázdniny jsou v plném proudu a karvinský zámek Fryštát si nejen pro turisty připravil řadu překvapení. V sobotu 12. července se mohou lidé těšit na speciální okruh, letní interiérovou výzdobu, noční prohlídky zámku či noční kočárové projížďky centrem města.

Tradičně budou připraveny prohlídky dvou stálých okruhů zámku. Ty lidem představují bydlení a styl české aristokracie od renesance po secesi. Navštívit budou lidé moci i třetí okruh zahrnující exponáty ze sbírek Národní galerie Praha. Nechybí zde díla tak slavných českých jmen jako je Mikoláš Aleš, Václav Brožík, Julius Mařák, Jaroslav Čermák, a řada dalších.

Podruhé bude v letošním roce zpřístupněn oblíbený speciální okruh. Lidé se tak ze zámku dostanou chodbou do sousedního kostela Povýšení sv. Kříže. Průvodkyně budou navíc provázet návštěvníky v dobových kostýmech.

Noční prohlídky i projížďky vůbec poprvé

Tuto jedinečnou a tajemnou atmosféru si budou moci návštěvníci užít pouze jednou v letošním roce. Kdo si ponechá vstupenku ze zámku, bude mít zdarma noční projížďku kočárem po centru města. Noční prohlídky je nutné rezervovat, a to telefonicky na čísle 596 318 382.

Časy prohlídek a vstupné

Aktualizováno: 8.7. v 13:08 – NOČNÍ PROHLÍDKY JSOU JIŽ VYPRODANÉ