Vyprodaná Expediční kamera přilákala milovníky outdoorových snímků

V malém sále Městského domu kultury v Karviné se v sobotu již potřetí sešli milovníci filmových snímků s outdoorovou tématikou. Programem provázel cestovatel Ivo Petr. Lidé měli možnost zhlédnout celkem 8 filmů. Divácky nejúspěšnější byl podle očekávání snímek V kůži vlka po stopách Džingischána 2, což je druhé pokračování cestopisu Australského dobrodruha Tima Copa. „Jelikož se na některé diváky nedostalo a festival byl do posledního místa vyprodán, uvažujeme, že příští ročník budeme pořádat v kině Centrum nebo ve velkém sále Městského domu kultury,“ sdělil vedoucí karvinských kin Jakub Gajdica. Zájemci podle něj však nemusí čekat na další ročník. „Již v pátek 15. března bude kino Ex promítat film Nanga Parbat o první himálajské výpravě bratrů Messnerových. Na podzim pak MěDK připravuje sesterskou přehlídku Expediční kamery, Filmový festival zimních sportů,“ doplnil.

FOTO: Expediční kamera 2013 | MěDK