Vánoční trhy v Karviné budou třítýdenní, nabídnou i každodenní program

Nejkrásnější svátky v roce pomalu přicházejí a v Karviné se na ně pilně připravujeme. Vánoční výzdoba se postupně rozrůstá a už od 1. prosince budou moci lidé navštěvovat vánoční jarmark, který bude na Masarykově náměstí tři týdny. Aby toho však nebylo málo, součástí bude i každodenní bohatý program. Vůně pečených kaštanů, punče či medoviny se bude linout každý den od 10 do 17 hodin, a to až do neděle 22. prosince. Atmosféru jarmarku dotvoří nejen vánoční městečko, kde si děti budou moci prohlédnout živá zvířátka, zvoničku, poslat vánoční přání Ježíškovou poštou, a také budou moci sledovat předvádění tradičních řemesel, adventních zvyků a obyčejů.

Areál Masarykova náměstí nazdoben ve vánočním duchu chvojím a klasickými ozdobami, se po setmění rozsvítí světly pochodní, plamínky svíček a ohněm zapáleným v železných koších.

Jarmark obohatí každodenní bohatý program

V programu jarmarku vystoupí mimo jiné žáci karvinských základních a mateřských škol, kromě tradiční vánoční hudby a zpívání koled, zazní i hudba jazzová či k nám dokonce zavítá i rock. Na děti čekají klauni, cirkusová i loutková představení, pásma her, soutěží a také předvánočního tvoření.

Součástí programu bude i slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, které proběhne na začátku jarmarku, a to 1. prosince 2013 v 16:50 hodin. Po něm se můžou návštěvníci jarmarku těšit na koncert Terezy Kerndlové a první z několika plánovaných ohňostrojů.

Kompletní program jarmarku

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška