Vagónka čeká na podnikatele, město do zimy připraví infrastrukturu

Před pár lety problémové ghetto, nyní zarostlá krajina a brzy nové místo pro podnikání. Takzvanou Vagónku na okraji Karviné chce město na dvou hektarech do zimy vyčistit a připravit menším firmám.

Dříve bylo z Vagónky nevzhledné ghetto, kde si lidé sami rozebírali své domovy a museli být přestěhováni jinam. Město totiž v roce 2011 celou lokalitu srovnalo se zemí. Nyní by zde měli zázemí najít právě podnikatelé.

„Chceme nabídnout volné prostory spíše menším firmám pro stavbu hal nebo malých provozů na území města, kde je takových podnikatelských ploch spíše nedostatek a kde by mohly najít práci desítky lidí z města,“ řekl náměstek primátora Jan Wolf s tím, že město nabízí ještě poslední 4 hektary v druhé etapě zóny Nové Pole v Karviné-Starém Městě.

Město společně s krajem navíc pokračuje v intenzívních přípravách velké strategické zóny Nad Barborou v Karviné-Dolech, kde by v horizontu dvou let mohlo najít práci od dvou do pěti tisíc lidí. Vyčištění Vagónky přijde asi na 5 miliónů korun a platit to bude město samo.

Nevzhledného ghetta se město v roce 2011 zbavilo

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 17.9.2014