V lesoparku Dubina vyroste největší workout hřiště v republice

Trávit volný čas v přírodě a k tomu ještě udělat něco pro své tělo. Tuto možnost bude mít již brzy karvinská mládež, pro kterou město společně s místní skupinou Workout Karviná postaví posilovnu pod širým nebem.

Jde o tzv. workout hřiště, kde si zejména mladí procvičí své tělo na nejrůznějších posilovacích prvcích. Myšlenka toto hřiště postavit se zrodila právě mezi místní skupinou Workout Karviná, která se tomuto zajímavému sportu věnuje, sama si hřiště navrhla a získala na něj peníze od Nadace OKD.

„Byl to náš sen, aby v Karviné jednou takové hřiště vyrostlo a letos se to splní. Hřiště vyroste nejpozději do října, momentálně by mělo být ukončeno výběrové řízení na firmu, která jej postaví“, sdělil trenér Lukáš Strouhal.

Nové hřiště bude celkově největší a nejvšestrannější v republice. Jeho rozměry budou zhruba 10x11m a postaveno bude na travnaté ploše v lesoparku Dubina, poblíž nově vzniklého dětského hřiště, které bylo otevřeno v minulých dnech.

Workout Karviná sklízí úspěchy

Skupina vznikla před rokem a půl, měla 10 členů (8 chlapců a 2 dívky) a od samotného začátku je jejím cílem ukázat, že každý má možnost začít cvičit a změnit svůj životní styl, který mu Workout může nabídnout. Jde navíc o sport v přírodě.

„Začali jsme na sobě pořádně pracovat a mě došlo, že pokud všem neukážeme, co je workout a jak úžasné cviky díky němu tělo dokáže, tak našeho cíle nedosáhneme. Začali jsme tedy vystupovat, kde to jen šlo. Vystupovali jsme například na všech základních školách v Karviné, na nejrůznějších akcích ve městě,“ vzpomíná Lukáš Strouhal.

Postupem času se do skupiny přihlásili další zájemci. Že jde o kvalitní sport dokazují i nejrůznější úspěchy této skupiny. Například letos na workoutovém battlu ve Vyškově, kde přijeli konkurenti z Česka a Slovenska, karvinští vyhráli 1. místo ve freestylu, dále 1. a 2. místo v soutěži weighted.

„Jako jednotlivci každý vynikáme v konkrétních druzích cviků, jako tým se navzájem doplňujeme a umíme téměř vše. Troufám si říct, že tvoříme největší aktivní workoutový tým v České republice. Zkráceně jsme tohle my,“ uzavřel trenér Strouhal.

Workout hřiště město postaví v těchto místech

Autor: Milan Haluška | Hlavní foto: Ilustrační – Workout Karviná | Vydáno: 30.7.2014