V Karviné vzniklo moderní zdravotní středisko

Obyvatelé Karviné mají zase o něco kvalitnější zdravotnickou péči. Hornická nemocnice totiž v hustě obydlené lokalitě na ulici Kosmonautů v Karviné-Ráji vybudovala nové zdravotnické středisko. Středisko vzniklo z bývalé budovy pobočky Regionální knihovny. Nemocnice koncem loňského roku budovu odkoupila od města a kompletně ji ze svých finančních prostředků zrekonstruovala za zhruba 25 milionů korun. Nové zdravotní středisko je v moderním designu, bezbariérové s výtahem a lidem nabízí Gatroenterologickou ambulanci, kde se ve dvou endoskopických sálech budou od 16. září provádět vyšetření žaludku a střev, screeningové vyšetření karcinomu tlustého střeva a budou zde i dispenzarizováni pacienti s nemocemi zažívacího traktu. Ambulance se nachází v přízemí, kde je i rehabilitace s vodoléčbou či tělocvičnou.

„Gastroenterologická ambulance je přesunuta z karvinské Hornické nemocnice, kde současné prostory nevyhovovaly zvýšeným požadavkům na vyšetření trávicího traktu, a to nejenom v souvislosti se získáním screeningového programu diagnostiky karcinomu tlustého střeva. Rozhodli jsme se proto vybudovat moderní pracoviště, které splňuje ty nejpřísnější kriteria (přístrojové vybavení, hygienické požadavky, bezpečné prostředí) a činnost gastro ambulance tak přesunout,“ říká ředitel KHN Tomáš Canibal.

Rehabilitace je provozována nájemcem, který přesunul činnost z ulice Havířské 1187 v Karviné-Novém-Městě. „Dalo by se říct, že všechny činnosti a odbornosti, které jsou v novém zdravotním středisku provozovány, nejsou novými, nejedná se tedy o vznik nových kapacit.Všechny činnosti, naše i nájemců, byli pouze přesunuty v Karviné z místa A do místa B,“ dodal Canibal.

V prvním patře nového zdravotního střediska jsou soukromé ordinace, které jsou společně s rehabilitací již plně v provozu. Lidé zde naleznou praktického lékaře, ambulanci alergologie a klinické imunologie, nechybí ani neurologická ambulance, akupunktura, spirometrie a ergometrie.

Seznam lékařů:

MUDr. Canibal Jaromír (praktický a tělovýchovný lékař)

MUDr. Schenk Rudolf (EKG, ergometrie, spirometrie, monitorování krevního tlaku)

MUDr. Štěpánová Radomíra (ambulance alergologie a klinické imunologie)

MUDr. Kukuczová Hana (neurologická ambulance, akupunktura)

Ve středisku se nachází také lékárna Hornické nemocnice. Poslední úpravou bude dokončení parkovacích míst pro pacienty přímo před střediskem.

FOTO: Vstupní hala střediska | Milan Haluška