V Karviné si lidé připlatí za přepravu v MHD

Lidé využívající městské hromadné dopravy v Karviné si od nového roku mírně připlatí. Jízdné město naposledy zvyšovalo před čtyřmi lety. „Město Karviná pro rok 2013 nebude zvyšovat poplatek za odpad ani daně z nemovitostí, stejné zůstanou ceny nájmů v obecních bytech, za MHD si však lidé mírně připlatí. Město si službu veřejné dopravy kupuje od ČSAD Karviná, platí přes 25 miliónů ročně na zajištění dostupné  dopravy – MHD i příměstské – pro své občany. ČSAD přispíváme také na nákup nových autobusů“, uvedla mluvčí města Šárka Swiderová.

A jak se ceny změní?

Jízdenka u řidiče: 15,- Kč (dnes 14,- Kč)

Čipová karta: 10,- Kč (dnes 9,- Kč)

Děti do 15 let z čipové karty: 5,- Kč (dnes 4,50,- Kč, stejně také zavazadlo, pes z čipové karty

Zavazadlo, pes u řidiče: 7,- Kč

Měsíčník bude stát o 20 korun více, 270 Kč, žákovská a studentská měsíční jízdenka bude k dostání za 135 korun (dnes 125), jízdenka na 90 dnů bude stát 700 místo dnešních 650 korun. Senioři – důchodci do 70 let zaplatí 195 korun místo 180 za měsíc. Děti do 6 let, handicapovaní s průkazem ZTP a osoby ve služebním poměru (městští strážníci) jezdí zadarmo. Senioři nad 70 let budou moci jezdit i nadále zadarmo – budou si ale muset každoročně aktivovat čipové karty, ČSAD nabízí aktivaci stávajících karet od ledna a je nutné to stihnout do června 2013.