V Karviné někdo láká děti do auta či na sladkosti, policisté se již případy zabývají

Už druhý případ během tří týdnů, kdy měla neznámá osoba v Karviné lákat děti do auta či je navádět na sladkosti, řeší karvinští policisté.

První varování se na našem facebooku objevilo 19. března od Martina Jakuboviče. „Dnes mi syn přišel domů a sdělil nám, že ho i s kamarádem ve Slovenské ulici lákali nějací lidé do červeného auta,“ napsal před třemi týdny.

Autor příspěvku Martin Jakubovič pak dále varuje všechny rodiče, aby dávali na své děti pozor a byli všímaví.

„Policisté k tomuto případu žádné oznámení nepřijali, ale zveřejněným varováním jsme se začali usilovně zabývat a prověřovat,“ říká mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Další varování na našem facebooku zveřejnila ve středu 6. dubna Lenka Němečková, které se svěřila její devítiletá dcera. Tu po cestě z družiny u ZŠ Majakovského měl oslovit neznámý muž. „Karolínku oslovil kolem 15:00 hodiny nějaký pán, který se s ní chtěl procházet, povídat si a snažil se jí uplácet sladkostmi. Naštěstí mu řekla, že ho nezná a nebude se s ním bavit. Muž šel i přesto s ní až skoro domů,“ pokračuje ve varování Němečková.

O tomto případu však už policisté ví, jelikož byl nahlášen a Karolínku policisté vyslechli za účasti rodičů. Podle Karolínky měl muž kolem 30 let, byl vysoký asi 180 cm, měl světlé vousy po celé tváři, černou kšiltovku se znakem a tmavé rifle špinavé od bláta.

„Včerejšího dne jsme v dané věci přijali oznámení a policisté učinili potřebná opatření ve vytipovaných lokalitách. Případu věnujeme maximální pozornost,“ informoval mluvčí karvinské policie Miroslav Kolátek.

Rodiče by pro jistotu měli svým dětem domluvit, že s cizími lidmi by se bavit neměly, v žádném případě pak nenasedat k cizím do auta nebo brát sladkosti či chodit na procházky. V podobných případech, jako jsou dva výše zmíněné je na místě zajít oznámit tuto událost na policii.

„My se velmi intenzivně zabýváme a věnujeme maximální pozornost všem oznámením, která jsme přijali, například i od městské policie, anebo sledujeme všechny příspěvky, které se objeví na FB Karviná – město, které žije a týkají se podobného varování. My samozřejmě z taktických důvodů nemůžeme sdělovat, jaká opatření jsme provedli. Nicméně opatření, které lze zveřejnit je to, že pod dohledem policistů jsou všechny základní školy ve městě, takže rodiče opravdu nemusí mít obavy. V tuto chvíli již víme, že ne všechna oznámení jsou pravdivá,“ uzavřela policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.4.2016 | Aktualizováno: 8.4.2016