Unikátní přírodní zahradu mají k dispozici děti v karvinské mateřince

Děti z MŠ Olbrachtova v Karviné-Ráji mají nové místo k poznávání přírody a dovádění. Město jim totiž postavilo vůbec první zahradu v čistě přírodním stylu, a to i díky velké iniciativě ze strany ředitelky mateřinky.

„Byl to sen můj i našich dětí a splnil se nám. Vlastně se teprve plní, protože ta zahrada poroste, jak poroste zeleň v ní, bude se měnit a doplňovat, tohle je jen začátek,“ řekla při otevření ředitelka školky Jana Pučková.

Zahrada byla vybudována tak, aby se tam děti cítily jako v přírodě. Hrací prvky jsou také přírodní. Například stanový tunel je z keřů, které budou dorůstat, v zahradě jsou přírodní překážky, valy, stojí tam malá maringotka, část zahrady navodí atmosféru lesa, klasické hrací prvky jsou ze dřeva, stezky vykládané kameny a kůrou.

Město postupně školky opravuje a modernizuje i zahrady u nich. Zahrady u čtyř z 19 karvinských mateřských škol už jsou upravené tak, aby mohly být odpoledne přístupné i širší veřejnosti. Olbrachtova zatím bude jen pro tamní děti.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 1.10.2014