Strážníci zabránili krádeži ocelových trubek

Pár minut po sedmé hodině ranní zjistili strážníci hlídky městské policie dva muže (21, 22), kteří na ulici Mickiewiczově u cesty řezali ocelové trubky. Tvrdili, že je nalezli na poli. Nedaleko se však nacházel oplocený areál Lázní Darkov, za jehož plotem byly další trubky stejného typu. Pracovník Lázní, který byl povolán na místo potvrdil, že se jedná o materiál určený k vrtání sond pro čerpání minerálních vod. Cena speciálních vrtných sond se pohybuje v desítkách tisíc korun. Jako velmi pravděpodobné se zdálo být, že ocelové trubky odprodávali ve sběrně druhotných surovin jako kovový šrot. To se posléze také potvrdilo, když strážníci toto podezření prověřili v jedné ze sběren. Zde se nacházel totožný materiál, který zde odevzdal jeden ze zjištěných podezřelých. Prokázal se totiž svým občanským průkazem, ze kterého si zaměstnanec sběrny svědomitě, tak jak měl, poznamenal údaje zákazníka. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl případ předán k dalšímu šetření Policii ČR.