Strážníci v noci zachraňovali ženu z řeky Olše

Za poměrně dramatických okolností se dnes podařilo strážníkům Městské policie Karviná zachránit život 39 leté matce dvou dětí, která se rozhodla k sebevraždě. Operační Městské policie Karviná přijal okolo půl osmé večer na lince tísňového volání oznámení muže, který sdělil, že sestra jeho manželky jí zaslala na mobilní telefon SMS zprávu ve které se s ní loučí a žádá ji o to, aby se postarala o její dvě nezletilé děti. Vzhledem k dalším okolnostem, které uvedla, má obavu, že se pokusí o sebevraždu. Strážníci o oznámení vyrozuměli Policii ČR a sami se vydali ověřit základní informace. Na zvonění a klepání u dveří bytu ohrožené ženy nikdo nereagoval. Situace byla o to dramatičtější, že její telefony byly po odeslání zprávy vypnuty.

Do bytu se po chvíli dostavila také příbuzná. Poté, kdy dveře odemkla, nalezla na stole několik dopisů na rozloučenou. Děti jejich matka ponechala u své, nedaleko bydlící, známé. Operátorovi mobilních telefonních služeb se podařilo využít chvilky, kdy si sebevražedkyně opět zapnula telefon a lokalizoval její polohu do Karviné-Darkova. Strážníci společně s policisty na základě získané informace začali prohledávat železniční trať, mosty, porost i řeku. Vynikajícím způsobem se osvědčil také služební pes nově vzniklé kynologické jednotky Městské policie Karviná, kterého strážníci využili při pátrání ve špatně osvětleném a nepřístupném terénu. Ten po povelu psovoda prohledával terén v okolí řeky.

Okolo 00:55 hodin pes označil místo, kde strážníci spatřili ve tmě ženu, která se chystala ke skoku do splavu. Než k ní stačili doběhnout, žena skočila, začala se topit a proud ji strhával dále. Strážníci, kteří se za ní vrhli tak jak byli, bojovali o její život. Vysílenou, podchlazenou a zoufalou ženu se jim podařilo vytáhnout na břeh. Zde ji poskytli první pomoc a přivolali sanitu. Směnu strážníci Městské policie Karviná poté, kdy se převlékli do suchých uniforem, provedli nezbytné úkony a dali do pořádku své vybavení, dosloužili do konce. Věc bude nyní dále šetřit Policie ČR.