Školáci si mohou v Karviné vyzkoušet golfovou akademii

Na golfovém hřišti v karvinských Lipinách budou v příštích měsících k vidění nejen výkony zkušených hráčů, ale také první nesmělé údery 144 dětí ze základních škol z Karviné a okolí, které se chtějí tuto stále populárnější hru naučit. Nadace si pro děti opět připravila Golfovou akademii se čtyřmi celodenními lekcemi a finálovým turnajem pro největší talenty, to vše zdarma, pod vedením zkušených trenérů a s možností půjčit si potřebné vybavení. „Většina dětí z Karvinska s velkou pravděpodobností golf nikdy nehrála, proto jim chceme dát šanci, aby zjistily, zda mají k tomuto sportu vlohy a jestli je baví,“ řekl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

Hornická nadace se tak snaží podpořit celosvětový trend dětské obliby golfu, který patří podle odborníků mezi nejzdravější sporty. Je bezkontaktní, umožňuje zdravý pohyb v přírodě, udržuje celkovou kondici, podporuje samostatnost, vlastní rozhodování, posiluje sebevědomí a učí děti hrát fair play.

Akademie bude probíhat v loni otevřeném areálu, který je ukázkovým příkladem rekultivace území zasaženého těžbou a díky své cenové politice patří k nejdostupnějším a nejlepším v Česku.

„Chceme do areálu na Lipinách přilákat místní školáky a ukázat jim, že se z golfu stal sport pro širokou veřejnost. Mohou pak pokračovat s rodiči nebo v rámci dětské golfové školy,“ dodal Suchánek.

Golfová akademie Nadace OKD navazuje na loňský projekt, který se setkal s mimořádným ohlasem. Děti rychle naplnily plánovaný počet 109 hráčů, proto je letos kapacita navýšena. Nově se golfové akademie mohou zúčastnit také děti ze základních škol v Dětmarovicích, Stonavě, Doubravě a Orlové. Zájemci se mohou přihlásit do 19. dubna. Více informací na internetových stránkách areálu Lipiny.

FOTO: Golfová akademie | OKD, a.s.