Sezóna na Zámku Fryštát začne 1. dubna

V neděli 1. dubna se v 10:00 otevře pro veřejnost Zámek Fryštát. Letos město začátek sezóny nasměrovalo na děti a pro ně především je určeno slavnostní zahájení sezóny v úterý 3. dubna. Pozvány byly školy na území města a věku dětí budou přizpůsobeny prohlídky. Děti budou moci soutěžit – budou hledat předmět ze zámeckých sbírek během prohlídek dvou základních okruhů a mají si zapamatovat místnost, kde je vystaven. Děti dostanou drobné dárky. Uvolněné prostory pro zámecké galerii pak budou patřit téhož dne Velikonocům – o jejich významu, zvycích a tradicích si mohou děti popovídat s farářem Danielem Víchou. V úterý doprovodí prohlídky fanfáry trubačů, průvodkyně budou v dobových kostýmech a pro širší veřejnost je tu nabídka kočárových jízd po historickém centru Karviné. Zámek Fryštát bude otevřen v sezóně vždy od úterka do neděle v časech od 10 do 17 hodin, v úterý 3.4. také, jen doprovodný program skončí v 16:00. Tedy v pondělí 2.4. je zavřeno a 3.4. den hlavně pro děti  a slavnost.