S kriminalitou bojujme třeba hudbou, říká karvinský raper Lukrecius Chang

Tvrdými rýmy o životě začal v pátek večer v klubu Hard Café koncert karvinských raperů s názvem S rapem proti kriminalitě. Jeho prostřednictvím chce patron celého projektu, také raper a asistent prevence kriminality Lukrecius Chang, ukázat lidem, že s kriminalitou lze bojovat, a to třeba právě hudbou.

Nápad zorganizovat koncert S rapem proti kriminalitě a vydání stejnojmenného CD se zrodil v hlavě Lukrecia Changa a Nikoly Cholewikové. Oba jsou již několik let asistenty prevence kriminality při karvinské městské policii.

„Chtěl jsem dát prostřednictvím hudby dát najevo, co se děje kolem nás. Každá skladba má proto svůj význam jak hudebně, tak textově,“ říká Chang a doplnil, který na koncertu vystoupil se svými kamarády Pavlem Baarem, RUmanem, Bigyym a nechyběl ani Mikec.

Celý koncert včetně vzniku CD byl podpořen projektem Cesta k městu 2 a podporuje jej i karvinská městská policie, jejíž ředitel Petr Bičej úderem půlnoci oficiálně pokřtil nové CD S rapem proti kriminalitě, které lidé na akci dostali zdarma. V případě zájmu o CD využijte email: lukrecius.kiss@gmail.com

UKÁZKA Z NOVÉHO ALBA

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 23.5.2015