Řidiče ve městě ohrožuje neopravená silnice, která připomíná tankodrom

Několik měsíců musí řidiči s opatrností projíždět silnici na ulici Nádražní v Karviné. Její cca stometrový úsek totiž místo silnice připomíná tankodrom a ohrožuje tak bezpečnost silničního provozu. Na stavu silnice se podepsalo i zimní období. Silnice I/67 je ve správě Ředitelství silnic a dálnic, které koncem loňského roku provedlo opravu pouze jedné části silnice a druhá část by se měla opravovat na jaře. „Zakázky jsme měli schválené až v září, proto se opravy prováděly takto pozdě. Firmy momentálně čekají na lepší počasí. Druhou část silnice bychom rádi stihli opravit do jara“, říká Lubomír Hýbl z ostravské správy ŘSD.

S tím však vedení města jednoznačně nesouhlasí, primátor města proto ŘSD zaslal důraznou výzvu, ve které žádá o urychlenou opravu, alespoň na bezpečnou sjízdnost, na jaře pak opravu kompletní.

„Město nezajímá, že ŘSD začalo s opravami pozdě a přišlo jim do toho i počasí. Ten úsek na Nádražní je hodně frekventovaný a to dobře ví i ŘSD, takže nechápeme, proč vystavili naše řidiče takovým trablům. Chceme okamžitou nápravu a samozřejmě na jaře důkladnou opravu silnice v místě, ale taky opravy vytlučených cest po celém městě“, řekl primátor Tomáš Hanzel.

Přečtěte si dopis primátora, který ŘSD zaslal