Rekonstrukce karvinské porodnice přinese budoucím maminkám větší komfort

Pláč dětí na gynekologicko-porodním oddělení nemocnice v Karviné-Ráji na nějaký čas vystřídaly zvuky nejrůznějšího stavebního nářadí. Počátkem května zde totiž začala plánovaná celková rekonstrukce, díky které si budoucí maminky dopřejí většího komfortu.

V části operačních sálů budou vybudovány tři samostatné boxy a operační sál pro císařské řezy bude doplněn o nezbytný hygienický filtr pro rodičky i personál. Moderní bude i lůžková část, kdy pokoje budou maximálně třílůžkové a nabídnou i vlastní hygienické zázemí jako sprchu a WC.

„Celé oddělení bude navíc klimatizováno a prostory budou vybaveny novou lékařskou technikou, která odpovídá dnešním standardům lékařské péče,“ doplnila plány mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová s tím, že rekonstrukce vyjde na zhruba 53 miliónů korun.

Na oddělení momentálně probíhají bourací práce. V novém budou maminky rodit zřejmě od ledna příštího roku. Důležité je, že provoz oddělení zůstal zachován, oddělení bylo pouze přesunuto do jiné části budovy (monoblok 4. patro).

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 13.5.2015