Ranní nehoda u Karviné si vyžádala čtyři zraněné

K vážně dopravní nehodě vyjížděli v sobotu brzy ráno záchranáři společně s policisty do Karviné-Louk, kde se na rovném úseku silnice čelně střetla dvě vozidla.

Krátce před 5. hodinou ve směru od Českého Těšína na Karvinou ve vozidle Peugeot cestovali tři muži. Na rovném úseku, poblíž městské části Louky se z dosud nezjištěných příčin do protisměru dostal řidič Hondy. Obě vozidla se následně čelně střetla.

První pomoc zraněným osobám poskytli policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava, kteří během výkonu služby jeli kolem místa nehody. Napilno poté měli záchranáři, kteří zraněné odváželi do nemocnic. Nejzávaznější poranění utrpěl dvacetiletý řidič Hondy.

„Po střetu zůstal zaklíněn a bylo nutno jej vyprostit. Zasahující lékař u pacienta zjistil poranění hlavy a dolních končetin, jeho zranění bylo těžké. Záchranáři postiženého uložili na vakuovou matraci a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče proběhl transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři ošetřili a následně transportovali do nemocnice také tři muže z vozidla Peugeot. „Další tři muži ve věku dvaačtyřicet, třiačtyřicet a sedmačtyřicet let byli zraněni lehce nebo středně těžce, a to v oblasti hrudníku a hlavy. Po ošetření je posádky předaly do další péče na chirurgické ambulanci nemocnice v Karviné,“ doplnil Humpl.

U třiačtyřicetiletého řidiče Peugeotu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, u druhého řidiče bude provedena zkouška na alkohol po odběru krve. Úsek silnice byl po dobu vyšetřování uzavřen. „Vyšetřování nehody si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. Obsahem bude míra zavinění, příčina a průběh dopravní nehody,“ uzavřela policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Autor: Milan Haluška | Foto: Policie ČR | Vydáno: 7.3.2015