Přineste do sběrného dvora staré elektrospotřebiče a získejte dárek

Od příštího týdne se i v Karviná zapojí do krajské akce na podporu třídění elektroodpadu. Pokud lidé přinesou do sběrného dvora starou elektroniku, dostanou nový praktický dárek. Lidé mohou do areálu Technických služeb ve Starém Městě nosit staré televizory, monitory, rádia, fotoaparáty, videokamery, mobilní telefony i další elektroniku. Za odevzdání dostanou dárek v podobně stylové kalkulačky nebo praktické svítilny. K třídění elektroodpadu však mohou lidé využít i 15 separačních nádob na odpad, které jsou rozmístěny po městě. Do těchto nádob se však odkládá jen drobná elektronika.

„Lidé si hlavně na sídlištích zvykli i tento odpad třídit. Kromě elektroniky se ujaly i kontejnery na textil a obuv. Díky separaci přidává město každoročně nádoby na papír, sklo a plasty. Vloni už jich byl oproti roku 2011 téměř dvojnásobek. Velký ohlas mají akce rozdávání tašek na separaci, nestačíme pokrýt poptávku,“ upřesnila mluvčí města Šárka Swiderová.

Akce na sběr elektroodpadu s názvem jarní úklid proběhne od pondělí 3. do pátku 14. června, nebo do rozebrání zásob dárků.

FOTO: Ilustrační | Město Karviná