Přineste do sběrného dvora staré elektro a získejte dárek

Nepotřebné a ještě nevyřazené elektrospotřebiče lze z domácností od čtvrtka 15. listopadu dopravit do sběrného dvora karvinských technických služeb, bezplatně jej odevzdat a získat dárek. Akce trvá až do 15. prosince a současně s odevzdáním je možné se zapojit do další soutěže o tablet. „Pro prvních 100 občanů máme v Karviné připraven buď multifunkční kapesní nůž nebo praktickou lampičku s klipem na čtení knihy,“ upřesnil regionální manažer pořádající společnosti Asekol Zdeněk Kovářík. Lidé mohou odevzdávat především staré PC monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony. Všechny staré spotřebiče budou rozebrány na součástky a recyklovány.

Do soutěže Sbírej a vyhraj, která potrvá až do konce února 2013, se lze zapojit okamžitě – stačí si doma vytisknout soutěžní letáček z internetových stránek www.asekol.cz. Staré elektro je pak možné donést do sběrného dvora už s letáčkem  – za každý kus odevzdaného elektra obdrží občan razítko přímo na letáček. Pokud občan nasbírá pět razítek, může letáček odeslat na PO BOX č. 75, 46003 Liberec 3, a tím se zařadi do soutěže o tablet. Počet letáčků na osobu omezený není.

„V Karviné vzrostl za poslední tři roky podíl tříděného komunálního odpadu poměrně výrazně –  z 10 na necelých 18%  „ Zdarma umožňujeme svoz bioodpadu, stavební materiál můžou soukromé osoby také odevzdat ve sběrném dvoře zadarmo, přistavujeme kontejnery pro vyklízení bytu a výrazně jsme navýšili  počty nádob na třídění obvyklých komodit (papír, sklo, plasty) na sídlištích. Druhým rokem máme na sídlištích kontejnery na elektroodpad a od letošního léta také na textil, obuv a hračky,“ upřesnil náměstek primátora Lukáš Raszyk s tím, že město pro příští rok nezvyšuje cenu za svoz odpadu pro občany a zváží to teprve poté, co vyhodnotí stávající stav- záleží tedy také na přístupu lidí k separaci.