Opilý řidič Superbu zdemoloval signalizační zařízení železničního přejezdu

Nejen o nemalou škodu, ale i o pěknou ostudu se postaral v noci z pondělí na úterý sedmapadesátiletý řidič, který řídil pod vlivem alkoholu, nezvládl řízení a zdemoloval signalizační zařízení na železničním přejezdu mezi Karvinou a Stonavou.

„Sedmapadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Superb jel krátce před 23. hodinou ve směru od Karviné do obce Horní Suchá. Před železničním přejezdem nezvládl řízení a sjel mimo komunikaci. Poté přední částí vozidla narazil do sloupku se světelnou signalizací. Po nárazu se světelná signalizace převrátila napříč kolejištěm,“ říká policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že v době nehody místem projížděl vlak a hrozilo, že souprava narazí do poškozeného signalizačního zařízení, což se naštěstí nestalo.

Ve vozidle cestovali dva muži – sedmapadesátiletý řidič a jeho jednasedmdesátiletý spolujezdec. Ke zranění mužů nedošlo. U řidiče byla zkouškou na přítomnost alkoholu v dechu naměřená vyšší hodnota, hranice jedné promile byla překročena.

„Policisté na místě řidiči odebrali doklady k řízení a muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Na vozidle byla předběžná škoda vyčíslena na sto tisíc, na světelné signalizaci 90 000 korun. Řidič je tak nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti,“ uzavřela Viačková.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 5.5.2016