Opilý muž zlomil v zámku dveří klíč, o pomoc žádal sousedy nejen močením na jejich dveře

O nemalou ostudu se v minulých dnech postaral jednasedmdesátiletý muž, který se chtěl dostat do svého bytu v Karviné-Ráji. V zámku dveří si zalomil klič a o pomoc požádal sousedy opravdu svérázným způsobem.

Muž byl oblečen pouze v kalhotách a na sousedy začal bušit, vyslechli si spršku vulgárních nadávek a dokonce jim pomočil dveře. To si ovšem ostatní nájemníci nenechali líbit a zavolali strážníky městské policie.

„Hlídka městské policie, která dorazila na místo, se snažila opilce zklidnit. Ten si však nedal říct a ve svém řádění pokračoval. Strážníci jej proto převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu bylo naměřeno 2,2 promile alkoholu,“ říká zástupce ředitele karvinské městské policie Václav Ožana.

Muži po propuštění ze záchytné stanice byla uložena peněžitá pokuta. Čeká jej také úhrada nákladů hospitalizace a kromě omluvy by se měl také před svými sousedy řádně červenat. Nájemníci domu nechali znečištění uklidit firmou a i tyto náklady mu vyúčtují.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 27.2.2015