Od hořící popelnice chytla poštovní dodávka i budova pošty ve Fryštátu

Škodu 1,2 miliónu korun způsobil požár dvou plastových kontejnerů na odpad, které někdo úmyslně zapálil u centrální pošty ve Fryštátu v noci na 17. ledna, přesněji hodinu a půl po půlnoci. Plameny z kontejnerů přeskočily nejen na poštovní vůz, který taktéž shořel, ale i na budovu pošty, které poškodil fasádu, okna i prostory šatny.

„Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za deset minut, dohašení jim zabralo 40 minut,“ dodal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Noční požáry pokračovaly

Mezi druhou a třetí hodinou nejdříve hořely plastové kontejnery na papír v Karviné Mizerově, v ulici U Studny. Došlo zde ke shoření dvou plastových kontejnerů na papír a seškvaření plastových kontejnerů na plasty a sklo. Chvíli poté shořely dva plastové kontejnery, na papír a na sklo, v ulici V Aleji v Karviné-Ráji. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na částku bezmála 30.000 korun.

„Řetězec událostí prověřovali karvinští policisté ve spolupráci s hlídkou SPJ Ostrava. Během prověřování hlídka SPJ vytipovala podezřelou osobu. Jedná se o muže (42), z Karviné, který se k činu doznává. V současné době jsou okolnosti případu v prověřování, bližší informace budou známy po prošetření celé události,“ dodal policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

FOTO: HZS MSK a Milan Haluška

Aktualizováno 17.1. ve 12:32