O Novoroční koncert Májováku byl obrovský zájem

Již tradiční novoroční koncert připravil pro občany města Karviné symfonický dechový orchestr Májovák. Byl o něj však tak obrovský zájem, že lístky byly vyprodány během pár hodin prvního dne předprodeje, který byl zahájen 9. prosince. Letošní dvouhodinový koncert premiérově řídili dirigenti Ondřej Packan a Adam Sedlický a uskutečnil se 1. ledna ve velkém sále MěDK.

Koncert jako každoročně zahájila státní hymna České republiky a poté novoroční proslov primátora města Tomáše Hanzla. S přáním do nového roku vystoupil rovněž předseda správní rady Májováku Petr Ženč a při této příležitosti rovněž předal primátorovi města ocenění města Logatec ve Slovinsku, které primátor obdržel za pomoc při udržování družebních styků orchestrů obou měst. Po oficiálním zahájení se již naplno rozběhl koncert, ve kterém zazněla řada nových skladeb.

Zcela zaplněný sál Městského domu kultury aplaudoval dílům Thomase Dosse (Triumphal Prelude), Etiene Crausaze (Deliverance), Stevena Reinekeho (Pilatus Hora Draků) a dalším. Po přestávce se s orchestrem představili rovněž jeho vokální sólisté Magda Bártková a Peter Svetlík.

V jejich podání zazněla slavná operní díla (árie Nessun Dorma), filmová hudba (Tenkrát na západě) a také árie z Bernsteinova muzikálu West Side Story. Došlo i na tradiční přípitkovou árii z Verdiho opery La Traviata a celý koncert zakončila velká směs pochodů Františka Kmocha, kterou přišel dirigovat čestný dirigent Májováku Milan Bystroň.

Bohatou fotogalerii z koncertu najdete na našem facebooku. Podívejte se také na video.

FOTO: Milan Haluška