O novém vedení města rozhodli také v Karviné, primátorem zůstal Tomáš Hanzel

V aule Slezské univerzity proběhlo v úterý jednání ustavujícího zastupitelstva města, kde bylo zvoleno nové vedení Karviné.

Povolební vyjednávání vedlo ke koaliční smlouvě ČSSD (18 lidí) a KSČM (8), kteří obsadí v zastupitelstvu 26 křesel. Dalšími stranami v zastupitelstvu jsou ANO (13 členů) a KDU-ČSL v koalici se zelenými (2 lidé).

Rada města bude mít 11 členů (5 uvolněných a 6 neuvolněných). Mezi neuvolněnými za ČSSD jsou Marcela Tomková, Petr Bičej a Dalibor Závacký. U KSČM jsou to Naděžda Antalová, Danuta Kwiczalová a Radek Orszulik.

Primátorem zůstává Tomáš Hanzel, který je ve funkci již potřetí. Zůstanou mu i jeho dva náměstci Jan Wolf a Lukáš Raszyk (všichni tři za ČSSD), další dvě pozice náměstků obsadí komunisté Karel Wiewiórka a Miroslav Hajdušík.

Jednou z hlavních priorit nového vedení pro další volební období je zaměstnanost. Město chce například zachovat stávající pracovní místa a vytvořit nová. „Především výstavbou nové krajské průmyslové zóny Nad Barborou, podporou podnikání a vytvářením podmínek pro život mladých rodin,“ říká primátor Tomáš Hanzel.

Mezi další priority pak patří vybudování obchvatu, bezpečnost ve městě, zrušení ubytovny Kosmos a její přestavba na sociální bydlení či regenerace panelových sídlišť. U tématu bezpečnosti musí podle primátora důsledně pokračovat program Nulová tolerance proti nepřizpůsobivým občanům.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 4.11.2014