Novým generálním ředitelem OKD bude Ján Fabián

Černouhelná společnost OKD bude mít od počátku roku 2013 nového generálního ředitele, kterým se stane Ján Fabián. Rozhodlo o tom představenstvo mateřské společnosti New World Resources (NWR). Dosavadní ředitel Klaus-Dieter Beck odchází po necelých šesti letech na vlastní žádost z osobních důvodů. Za dobu Beckova působení prošla největší moravskoslezská firma významnými změnami, zejména díky více než jedenáctimiliardovým investicím do nejmodernějších těžebních technologií a půlmiliardě vložené do oblasti bezpečnosti práce. Nový generální ředitel by rád na Beckovy aktivity navázat. „Hlavní výzvou je pro mě udržení stability firmy, která je hnacím motorem a významným zaměstnavatelem nejen moravskoslezského průmyslu. Budeme pokračovat v aktivitách, které zajistí vysokou produktivitu práce a další zlepšování bezpečnosti horníků,“ řekl Fabián.

Beck však od ledna zůstane místopředsedou představenstva OKD a členem představenstva NWR, což je mimo jiné zárukou hladkého předání odpovědností a pokračování nově nastavených procesů v oblasti investic, bezpečnosti i firemní kultury. „Rád bych poděkoval všem svým spolupracovníkům z vedení společnosti a zároveň horníkům. Svými odbornými dovednostmi i týmovým přístupem k práci patří k nejlepším, jaké jsem ve svém životě potkal,“ řekl Beck, který dříve působil ve vedení těžebních firem v Německu a USA.

Od srpna roku 2007 pracuje Fabián ve vedení společnosti OKD, a.s. jako ředitel pro rozvoj a strategii, zástupce generálního ředitele a místopředseda představenstva. Ze své pozice ve vrcholovém managementu mateřské společnosti New World Resources (NWR) zodpovídá za organizační řízení OKD a dohled nad dalšími dceřinými firmami NWR. V rámci užšího vedení společnosti se podílí na přípravě a realizaci dlouhodobé podnikatelské strategie.