Novomanželé předali útulku krmiva a další dary, které dostali od svatebních hostů

Když novomanželé Alina a Newroz Hasan z Petrovic u Karviné nedávno plánovali svou svatbu, dostali originální nápad. Od svatebních hostů nechtěli květinové dary, ale jídlo a různé věci pro opustěné psy z karvinského útulku. Nápad se všem zalíbil natolik, že darů dostal v nědeli útulek celou hromadu.

Desetikilová krmení, kosti, pamlsky, pelíšek, obojky a mnoho dalších věcí do útulku přivezli sami novomanželé. Ti v rodinném domku chovají dvouletou fenku amerického staforda a bylo jim líto, že se jejich pejsek má lépe než ti z útulku.

„Nápad se zrodil v hlavě mé ženy. Na svatbě nás bylo kolem 90 lidí a nečekali jsme, že se nápad manželky lidem natolik zalíbí. Všechny dary jsme tak předali opustěným pejskům, nenechali jsme nic ani tomu našemu,“ sdělil Newroz Hasan.

Novomanželé byli v karvinském útulku úplně poprvé a vybrali si jej hlavně z toho důvodu, že jej mají nejblíže svému bydlišti. Společně plánují i venčení pejsků, které útulek pro veřejnost nabízí. „Chtěli bychom prostřednictvím médií novomanželům poděkovat za solidaritu, kterou projevili. Jsme velice překvapeni a vděčni,“ uzavřel ošetřovatel z karvinského útulku Tomáš Walek.

Jakoukoliv pomoc můžete nabídnout také Vy! Více informací se dozvíte zde.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 7.9.2014