Nízkoprahové zařízení Oáza pomáhá karvinským dětem již 13 let

Řešení obtížných situací, problémy v rodině či hledání zaměstnání. Právě tyto problémy dnešní společnosti pomáhá dětem a mladým lidem od 6-26 let již 13 let řešit nízkoprahové zařízení Oáza, jehož zřizovatelem je Akademický ústav Karviná.

Oázu lidé naleznou v ul. Mírova v Novém Městě a její návštěva je rozdělena na dvě skupiny. Od 12-14 hodin zde tráví volný čas menší děti od 6-12 let a starší děti pak od 16-17 nebo 19 hodin. Nízkoprahové centrum je určeno pro všechny děti. Nesmí ovšem přijít nemocné nebo pod vlivem drog či alkoholu.

„Děti zde rádi tráví volný čas, ale naší prioritou je poskytování základního poradenství v oblastech sociální práce, například pomoc v obtížných situacích, pomáháme hledat vhodné zaměstnání a další,“ říká vedoucí nízkoprahového zařízení Oáza Jaroslava Hanzlová.

V rámci volného času mohou děti v centru využívat stolní fotbal a tenis, mohou si vyzkoušet výtvarné dovednosti, anebo se připojit na internet. „Pojedou také například do Dinoparku a cestu jim plně hradí naše zařízení,“ uzavřela Hanzlová.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 23.9.2015