Nemám kde bydlet a je mi zima, tvrdil mladík muži a ukradl mu auto

Neuvěřitelnou drzost měl pětadvacetiletý mladík, který přelezl plot jednoho ze soukromých pozemků na ulici Mickiewiczova v Karviné-Mizerově. Majitel se ho proto zeptal, co to dělá. Mladík začal vyprávět, že má hlad, nemá kde bydlet a je mu zima. Ochotný muž ho vzal do garáže a šel pro jídlo. Netušil však, že mu mladík odzicí auto. Mladík si dlouho odcizeného vozu neužil. O několik desítek minut později ho v Petrovicích u Karviné, shodou okolností, syn pána viděl poblíž vlakového nádraží i s autem. Ihned zavolal polcistům, kteří mladíka zadrželi. Historku měl připravenou i pro policisty. Prý se dozvěděl, že staršímu muži někdo ukradl auto, tak mu ho chtěl vrátit. Policisté ho převezli na obvodní oddělení a začali ho vyslýchat. Postupně se doznal k několika skutkům.

„Od února se dopustil několika přečinů. Prokázáno mu bylo celkem 11 případů, kde způsobená škoda překročila 100 000 Kč. Zajímali ho zejména peníze, doklady, platební karty, notebooky nebo mobilní telefony. Jeho cílem byly pokoje v hotelu nebo ubytovně, kanceláře, mateřské či základní školy. Pohyboval se zejména v městských částech Mizerov, Hranice a Ráj. V jednom případě se vloupal do pokoje ubytovny v městské části Nové Město,“ říká policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

V pátek byl mladík umístěn do policejní cely. Svůj pobyt si ale představoval zřejmě jako doma. Po policistech chtěl expresso, hamburger nebo pizzu. Když mu nebylo vyhověno, začal v cele rozbíjet co se dalo. Pachatel se dalších krádeží dopustil i přesto, že v roce 2009 byl Okresním soudem v Karviné pravomocným rozsudkem odsouzem k souhrnému trestu odnětí svobody v délce dvou let a šesti měsíců.

„Pětadvacetiletému pachateli bylo sděleno obvinění z pokračujícího přečinu krádeže vloupáním, krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Mladík je ohrožen trestem odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dodala mluvčí.

FOTO: Ilustrační | Policie ČR