Nejlepší tříditelé odpadů vyhrají peníze a stanou se hvězdou reklamy

Karviná chce motivovat občany k lepšímu třídění odpadů. Letos se proto zapojila do zajímavé soutěže, v rámci které budou její občané posílat fotografie, jak třídí odpad. Tři nejlepší tříditele pak město ocení finanční částkou a stanou se také součástí reklamní kampaně.

Podmínkou pro účast v soutěži je vyfotit se při třídění odpadů se speciální samolepkou a fotografii poslat do 15. prosince na níže uvedený e-mail nebo poštovní adresu. Na samolepce jsou i pravidla soutěže a je vložena do aktuálního čísla městského zpravodaje nebo je možné si ji vyzvednout na magistrátě (budova B, oddělení komunálních služeb).

Tři autoři nejlepších fotek, které vybere komise, budou vyhlášeni v rámci vánočního jarmarku 18. prosince, dostanou po 10 tisících korunách a budou v příštím roce hvězdami marketingové kampaně na podporu třídění odpadů.

Ta je plánována na únor a březen příštího roku. Hlavními hvězdami této reklamy se stanou právě obyvatelé Karviné, kteří budou vidět například na billboardech či polepech autobusů. Soutěžní fotografie mohou lidé po splnění výše uvedených podmínek zasílat na e-mailovou adresu soutez@tridime.info nebo poštou na adresu, která je uvedena na soutěžní samolepce.

Rok od roku se s tříděním lepší

V minulém roce obyvatelé Karviné vytřídili přes 1 503 tun plastů, papíru a skla. Zlepšili se tak oproti roku 2012 o 176 tun. Například recyklované plasty vytříděné v Karviné v uplynulém roce by mohly během letošní zimy zahřát téměř všechny obyvatele města.

Z pet lahví vytříděných v Karviné by totiž bylo možné vyrobit přes šest tisíc fleecových mikin. Dobře by posloužil také recyklovaný papír – z množství z karvinských kontejnerů za loňský rok by se dalo vyrobit takřka 1,4 miliónů rolí toaletního papíru.

To bezpečně pokryje spotřebu obyvatel Karviné téměř na půl roku. Město sváží zdarma od domů také bioodpad a nabízí další služby včetně pravidelného přistavování kontejnerů na velký odpad nebo svozu stavební suti pro občany zdarma.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 25.11.2014