Nebezpečný řidič najížděl na policisty a prorážel zátaras

Na své jednání zřejmě jen tak nezapomene čtyřiadvacetiletý mladík z Karviné, který v pátek kolem 23. hodiny nezastavil policistům na jejich výzvu, naopak přidal na plyn a přes Karvinou ujížděl směrem na Ostravu. Tímto jeho jednání však zdaleka nekončilo.

Do pronásledování řidiče se postupně zapojili policisté karvinského obvodního oddělení a policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava.

„Na křižovatce u Dolu Karviná, v ulici Ostravská a Stonavská, hlídka dopravní policie donutila řidiče k zastavení. Ten však najednou zařadil zpátečku a najel do levého boku policejního vozidla, které jej blokovalo zezadu. Služební vozidlo poškodil a následně pokračoval v jízdě po Ostravské ulici, ve směru ke kruhovému objezdu v Karviné-Dolech,“ dodala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Najížděl na policisty a prorážel zátaras

Zhruba 60 metrů před kruhovým objezdem byl mladý řidič opět donucen zastavit. Místo uposlechnutí výzev se náhle rozjel na přistupujícího policistu. Policista naštěstí včas uskočil.

„Řidič fabie v jízdě pokračoval dále. Opětovně narazil do služebního vozidla a zátarasem se snažil projet. Policisté speciální pořádkové jednotky využili chvíli, kdy se řidič pokusil přejet travnatý pás a z vozidla ho vytáhli. Mladík stále kladl aktivní odpor, policisté použili donucovací prostředky,“ pokračuje mluvčí s tím, že ve vozidle byli dva muži, řidič ve věku 24 let a o 10 let starší spolujezdec. Oba byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, kde jim bylo naměřeno 1,68 promile.

„Řidiči ve věku 24 let z Karviné bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě, byl podán návrh na vazební stíhání. Soud návrhu vyhověl a nebezpečný řidič byl vzat do vazby,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Foto: Policie ČR | Vydáno: 2.6.2014