Náměstek primátora Závacký se vzdal své funkce, bude ředitelem Úřadu práce

Na pondělním mimořádném zasedání zastupitelstva města se své funkce náměstka primátora vzdal Dalibor Závacký. Vyhrál totiž výběrové řízení na místo ředitele karvinského Úřadu práce.

Pracoval tam jako náměstek už před vstupem do uvolněné politické funkce (do podzimu 2006), věnoval se trhu práce a aktivní politice zaměstnanosti. Do komunálních voleb nebude Karviná místo náměstka na radnici obsazovat, o počtu náměstků v příštím volebním období rozhodne nově zvolené zastupitelstvo.

Dalibor Závacký automaticky pozbyl funkce radního a byl tedy v pondělí znovu do této pozice zvolen, nyní už ale jako neuvolněný radní. Radních je tedy stále 11. Kompetence za náměstka Závackého převzal zčásti přímo primátor Tomáš Hanzel a zčásti náměstek primátora Lukáš Raszyk.

„Bude to oboustranně výhodná spolupráce. Pan Závacký získal zkušenosti v komunální politice a ví, co město potřebuje a jaké má problémy,“ komentoval krátce primátor Tomáš Hanzel.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 12.5.2014