Mladý zloděj odcizil z karvinských škol věci za téměř čtvrt milionu korun

Notebooky, šperky i peníze. To vše neváhal dvacetiletý mladík krást v karvinských středních a jedné základní škole. Po tříměsíční aktivitě skončil s policejními pouty na rukou.

V červnu se mladý zloděj přes okno dostal do areálu Střední zdravotnické školy v Karviné-Mizerově, kde ze školního bytu odcizil peníze, šperky ze žlutého kovu a náramkové hodinky.

V červenci na něj čekal podstatně větší a hodnotnější lup. Vkradl se totiž do areálu ZŠ Borovského v Karviné-Ráji, kde probíhaly stavební práce.

„Mezi dělníky se nepozorovaně pohyboval v objektu školy. Pak vypáčil dveře do školního kabinetu, kde odcizil svazek klíčů od dalších místností. Nakonec si z budovy odnesl celkem osm notebooků v hodnotě bezmála 160 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Areál Střední průmyslové školy v Karviné-Hranicích si zlodějíček vytipoval v srpnu. Vylezl na střechu přízemní budovy školy a odtud vypáčil okno vedoucí do jedné učebny. Vzal notebook a odešel. Krádeží způsobil škodu ve výši 4 000 korun, na poškození zařízení pak dalších 27 000 korun.

Skončil ve vazbě

Mladík se vloupání dopustil i přesto, že byl Okresním soudem Karviná v prosinci loňského roku odsouzen k trestu obecně prospěšným pracím o výměře 230 hodin.

„Za vloupání do školských zařízení mu komisař sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody s hrozbou trestu až pět let odnětí svobody. Mladík byl převezen do vazební věznice a jeho stíhání je vedeno vazebně,“ uzavřela mluvčí.

Autor: Milan Haluška | Vydáno: 9.10.2014