Mladík opakovaně přepadal starší ženy, skončil v rukou policie

Devatenáctiletého mladíka, který v několika případech starším ženám strhával řetízky, zadrželi karvinští policisté  z Obvodního oddělení Karviná 7. Mladík minulé úterý 10. září kolem 14:30 hodin na ulici Hlíny v karvinské městské části Staré Město překvapil třiapadesátiletou ženu. Z nenadání jí předběhl, otočil se k ní a zvedl ruku sevřenou v pěst. Žena se lekla a on využil chvilkové nepozornosti. Z krku jí strhl řetízek ze žlutého kovu s přívěskem. Ještě týž den, o dvě a půl hodiny později na Zahradnické ulici v městské části Mizerov stejným způsobem překvapil sedmašedesátiletou ženu. A opětovně ženě z krku strhl řetízek ze žlutého kovu a z místa utekl. Starší paní způsobil drobnou oděrku na krku a psychický šok.

K dalším podobným krádežím došlo tento týden, ve středu 18. září kolem poledne, a to na ulici V Aleji v městské části Ráj, kde si mladík vytipoval padesátiletou ženu. Na chodníku k ní přistoupil a z krku jí strhl řetízek ze žlutého kovu. Žena má drobné oděrky na hrudi a zlomený nehet. Týž den, ovšem o hodinu později, na Tř. 17. listopadu, poblíž vchodu do supermarketu strhl z krku řetízek třiasedmdesátileté ženě. Celková škoda, kterou pachatel ženám způsobil činí 10 300 Kč.

Krádež viděl svědek, který pachatele začal pronásledovat a kontaktoval policisty. O pár desítek minut později byl násilník zadržen. „Mladík se ke krádežím doznal. Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže s hrozbou trestní sazby odnětí svobody na šest měsíců až tři léta,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že krádeží na starších ženách se dopustil přesto, že za takový čin byl v posledních třech letech odsouzen a potrestán Okresním soudem v Karviné k souhrnnému trestu s odnětím svobody nepodmíněně s výměrou 24 měsíců. Mladík byl v minulosti již 4x pravomocně odsouzen, z posledního výkonu trestu byl propuštěn v květnu letošního roku. Státní zástupce podal návrh na vazební stíhání, soudce vyhověl a mladík tak byl převezen do vazební věznice.

FOTO: Ilustrační | Milan Haluška