Miloš Zeman zavítá do Karviné, setká se i s občany

V rámci své třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje zavítá do Karviné ve středu 2. října prezident republiky Miloš Zeman. Na fryštátském zámku bude jednat s hornickými odboráři a setká se i s občany. Prezident přijede krátce po 11 hodině za doprovodu hejtmana MS kraje Miroslava Nováka k zámku. „Hned po příjezdu bude pan prezident jednat s hornickými odboráři u nás na zámku, bude to pracovní setkání a úměrně tomu jsme zkrátili oficiality tak, aby toto jednání mohlo být delší. Poté se pan prezident potká s karvinskou veřejností na Masarykově náměstí před zámkem, setkání by mělo začít v poledne,“ řekl k návštěvě primátor Tomáš Hanzel.

V prezidentské volbě dali občané Karviné Miloši Zemanovi více než 82 % hlasů (2. kolo volby, za celý okres Karviná to bylo 76%). Město má pro prezidenta připraven i dárek. O jaký se jedná však prozradit nechce.

Karvinou navštívili i bývalí prezidenti

Václav Havel přijel do Karviné v roce 1991, ale jedna z jeho cest směřovala také do šachet za horníky. Za první republiky zde byl i TGM. Před začátkem normalizace sem zavítal také Ludvík Svoboda (léto 1968) – ten dokonce zdravil občany z balkónu zámku. Václav Klaus jako prezident přijížděl poměrně často. Byl v Karviné v březnu 2006 (29.3.), poté 9. února 2007 a nečekaně a neformálně se v Karviné zastavil také na cestě z Českého Těšína v neděli 13. srpna 2008. Miloš Zeman byl v Karviné jako předseda vlády v říjnu 1999 a zahájil zde mj. výstavbu dvou hal v průmyslové zóně Nové Pole.

FOTO: Prezident republiky Miloš Zeman | zeman.milos.cz