Michal David roztančil karvinské náměstí

Bohaté hudební menu a skvělou porci zábavy nejen pro dospělé přinesly letošní Dny Karviné. Tyto každoroční oslavy pro Vás pořádá město ve spolupráci s Městským domem kultury. Celé Dny Karviné se odehrávaly na několika hudebních scénách (Masarykovo náměstí, areál letního kina a bar Oáza). Letos byl festival opět dvoudenní 15-16. června. Pátek byl zahajovacím dnem celého festivalu, kdy své úvodní slovo přednesl náměstek primátora Petr Bičej, který karvinským obyvatelům popřál, aby si Dny Karviné užili a tím také zahájil celý program. Na scéně náměstí vystoupili tanečníci taneční školy Nikola´s Dance Unico, poté zazpívalo vokální kvarteto 4TET s Jiřím Kornem a v posledním hudebním vyspoupení se předvedl i Tomáš Kočko se svým orchestrem. První den oslav byl ukončen ohňovou show, o kterou se postaral soubor Cirkus trochu jinak. Na scéně Oáza mimo jiné probíhal od rána také Karvinský divadelní festival.

Sobota už byla pestřejší a nabídla program všem věkovým kategoriím. Děti měly opět po roce možnost projíždky historickým parním vláčkem, jehož trasa vedla z hlavního nádraží do Petrovic u Karviné a zpět na staré nádraží v Karviné – Novém Městě. Zde byl pro děti u restaurace Praha připraven doprovodný program plný soutěží a zábavy. O hudební atmosféru se postarala také country kapela Drops.

Znovu ožily i hudební scény rozmístěné po městě. Na Masarykově náměstí se představil tradičně Dechový orchestr Májovák se svým souborem skladeb, vítězové pěvecké soutěže Talent, taneční soubory z družebních měst, cimbálová muzika Fryš, Voctail, slavnostní defilé mažoretek a jako hlavní hvězda Michal David, který zaplnil a roztančil celé Masarykovo náměstí. Zazpíval své nejznámější hity a po skončení koncertu rozdával své autogramy. Záznam z jeho špičkového vystoupení shlédnete zde.

Na scéně letního kina vystoupila Gabriela Gunčíková, David Deyl nebo skupina Wohnout. Zde byly pro děti připraveny také kolotoče a stánky s pochutinami. Scéna u baru Oáza nabídla tradiční a již 17. ročník soutežní přehlídky folkových, country a tramským kapel, které hodnotila odborná porota. Hlavním hostem této scény byla Naďa Urbánková.

Celé Dny Karviné vyvrcholily na Masarykově náměstí, kde nechyběl velkolepý ohňostroj a diskotéka. Záznam z celé dvoudenní akce si můžete prohlédnout zde.